Podzimní Lofoty III. - NEKONEČNÉ LOFOTY (6. – 15. listopadu 2017) proběhlo

(online přihlášku naleznete na konci této stránky)

Rád bych vás pozval do opravdového ráje fotografů krajinářů – norských Lofot – na FOTOEXPEDICI zaměřenou na DENNÍ a NOČNÍ PANORAMATICKÉ FOTOGRAFIE KRAJINY, HVĚZD A POLÁRNÍ ZÁŘE.

Tato fotoexpedice si klade za cíl nafotit nejkrásnější části Lofot a zároveň předat kurzistům know-how, které potřebují k nafocení denních i nočních fotografií (zejména panoramatických, ale i běžných „oneshotů“) podle jejich představ.

Lofoty patří k tomu nejatraktivnějšímu, co Norsko, potažmo Skandinávie nabízí. Fjordy, rozmanité pobřeží, vysoké štíty, to vše je jen zlomek toho, co na Lofotech uvidíme. Proč je v názvu uvedeno „nekonečné Lofoty“? Listopadový termín totiž slibuje dostatečně dlouhý den, nicméně slunce je tak nízko nad horizontem, že se dá fotit celý den. A dlouhá noc slibuje dostatek času na focení polární záře. Můžeme čekat ranní námrazu, zasněžené vrcholky kopců, mlhu, inverzní oblačnost ideální na focení z kopců. Listopad je také ideální na focení polární záře. Vzhledem k tomu, že se Lofoty nacházejí ještě severněji než Island, je šance na pozorování a focení polární záře více než dobrá. Lofoty mají navíc tu výhodu, že nabízejí plno fotografických cílů i v případě nepříznivého počasí.

tilak       

Každý účastník fotoexpedice získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Místo konání: Lofoty (Norsko)

Termín: 6. – 15. listopadu 2017

Počet účastníků: min. 5, max. 8 fotografů

Pro koho je kurz určen

Fotografická expedice je určena pro fotografy zajímající se o krajinářskou fotografii. Nezáleží na tom, zda jste pokročilí krajináři nebo začátečníci. Na fotoexpedici se seznámíte s novými technikami a přístupem k fotografování krajin se zaměřením na tvorbu víceřadých panoramatických fotografií a noční krajinu s hvězdami (statické i dynamické hvězdy). To vše doplněné o metodu expozičního bracketingu, naučíte se pokročilé exponometrii a pravidlům ostření u panoramatických fotografií. V neposlední řadě se naučíme nafotit polární záři tak, abychom byli schopni ji vytisknout v nejlepší možné kvalitě a ve velkých rozměrech.

Výhody fotoexpedice…

• Účastníci získají know-how fotografování krajiny, hvězd a polární záře. Neexistují „výrobní tajemství“ či tajené postupy pořizování fotografií.

• seznámení se s nejzajímavějšími lokalitami Lofot

• snadná dostupnost fotolokalit

• variabilní fotografické cíle za příznivého i nepříznivého po­časí

• přátelská atmosféra a malý počet účastníků

Doporučené vybavení

Ideálně digitální zrcadlovka s jedním či více objektivy, stativ, výhodou je kabelová spoušť. Nezapomeňte kvalitní oblečení a pevnou obuv (event. návleky), a v neposlední řadě se Vám bude hodit svítilna (nejlépe čelovka).

v případě zájmu o fotoexpedici a pro zodpovězení dalších dotazů mě kontaktujte prosím zde