Individuální fotografický workshop

malý adršpašský padáček
10741 x 6320, panorama složené z 27 fotografií

hvězdný Špindl
5842 x 5842, panorama složené z 27 fotografií

hořící Kotel
11033 x 6773 panorama složené ze 42 fotografií

tilak       

Každý účastník individuálního workshopu získá poukaz na 20% SLEVU na výrobky exkluzivní české outdoorové značky TILAK.

       tilak

Zaměření

Už jste si mnohokrát během fotografování říkali, že byste potřebovali něčí radu? Zaskočilo Vás něco nepředvídatelného a přišli jste o možnost vyfotografovat mimořádnou a neopakovatelnou scenérii, protože jste podcenili přípravu? Nebo si nevíte rady s následným zpracováním fotografií, ale skupinové fotografické workshopy Vás děsí, protože nechcete svoje „fotoproblémy“ rozebírat před mnoha lidmi?

Řešením může být individuální fotografický workshop, který Vám nabízím. Můžeme společně strávit jeden nebo více dní (podle Vašeho přání) a věnovat se čemukoliv, co navrhnete. Tzn. přípravě před fotografováním, vlastní technice fotografování za různých podmínek, společnému fotografování v přírodě i následnému zpracování fotografie.

Program

Workshop bude „ušitý“ na míru podle Vaší představy. Budu se věnovat jen Vám (narozdíl od akcí hromadného typu), tudíž svůj čas využijete mnohem efektivněji. Program workshopu spolu dohodneme předem.

V zásadě máte k dispozici několik modelů workshopů:

  1. Lokalitu vyberete sami a svým způsobem se stanete i organizátorem cesty, na které Vám budu plně k dispozici. Zastavíme se na Vámi vybraných místech, kde si pod mým vedením nafotíte vlastní koncepce. Případně se na přesném místě dohodneme v rámci Vámi vybrané oblasti v Čechách.
  2. Místo konání i časový rozvrh navrhnu/doporučím sám v návaznosti na fotografické téma, kterému se budete chtít věnovat.
  3. Obojí je možné kombinovat s větším důrazem na práci v terénu nebo naopak na zpracování fotografií. Případně jen jedno vybrané. Opět dle Vašeho přání.

Tématická inspirace

  • Fotíte jen momentky z dovolené? I v tom se můžete zlepšit.
  • Jste zanícený fotoamatér krajiny a přírody? Čeká Vás nekonečno cest, kterými se vydat a na co se dál zaměřit.
  • Nejste spokojeni s obrazovou kvalitou svých fotografií (fádnost, přepaly, rozmazanost)? Vyzkoušejte se mnou např. expoziční bracketing (složení z tmavé a světlé expozice).
  • Nudí Vás plytkost fotek z jednoho záběru? Proč nevyzkoušet panorama? Jednoduché jen ze 2 snímků nebo i složitější víceřadé v kombinaci s expozičním bracketingem z mnoha desítek snímků. Vytvoříte fotografie v rozlišení několika stovek megapixel.
  • Chcete krajinářskou fotografii nějak ozvláštnit? Vkročte na pole noční fotografie a běžnou krajinu obohaťte magickou noční hvězdnou oblohou.
  • Jsou Vaše fotografie krajin podobné tisícům jiných? Foťte se mnou na vybraných lokalitách v čase, kdy většina ostatních spí či odpočívá v teple svého domova.

Workshop je určen jak pro začátečníky tak i pro pokročilé, kteří si chtějí prohloubit své znalosti a užitou praxi v oblasti krajinářské fotografie.

Vybavení

Na individuální workshop Vám stačí takové vybavení, které máte a na jaké jste zvyklí. Workshop přizpůsobím nejen Vašim potřebám, ale v rámci možností právě i Vaší stávající výbavě. Vlastníte jen digitální kompakt? Nevadí. Samozřejmě Vám také rád poskytnu rady a doporučení ohledně výběru nové fototechniky.

Fotografický stativ je značnou výhodou. Nemáte ho? Nevadí, i s tím se „popereme“. V případě zájmu Vám mohu po dobu workshopu půjčit svůj.

Láká Vás panorama a nevlastníte panoramatickou hlavu? Nevadí. Všechna svá panoramata snímám běžnou fotohlavou, čímž obcházím nevýhody, které s sebou panohlava přináší. Nicméně panoramatickou hlavu vlastním a můžu Vám ji během workshopu zapůjčit k vyzkoušení i fotografování.

Učarovala Vám hvězdná obloha a chybí Vám ve výbavě paralaktická montáž? Nevadí. Noční krajina s hvězdami není ryzí astrofotografie a existují způsoby, jak takový snímek pořídit v dobré kvalitě i bez speciálního vybavení.

Termín

Podle vzájemné dohody. Počasí je pro fotografický workshop více než důležité a ve 2 lidech se lze dohodnout na „klouzavém“ termínu. Až by nastalo výhledově dohodnuté období, stanovili bychom v předstihu 1–2 dnů přesné datum podle klimatické situace.

Dobu trvání individuálního workshopu neodměřuji na stopkách. Do workshopu patří jedno ráno (východ slunce) nebo večer (západ slunce) a čas následující, resp. předcházející během zbytku dne, kdy se můžeme věnovat ostatní problematice, která Vás zajímá. V případě nočního focení se začátek workshopu posune tak, aby doba zahrnula i vhodnou část noci.

Cena a doprava

Cena individuálního workshopu je stanovena na 6990 Kč/den. Cena neobsahuje dopravu a s ní související náklady (parkovné...). K dispozici jsou dvě modelové situace.

Doprava bude realizována Vaším vozem na Vaše náklady.

Doprava bude realizována mým vozem s příplatkem 6 Kč/km.

Má cesta k Vám (místo setkání) bude účtována 3 Kč/km. Přesný itinerář bude dohodnut individuálně podle Vašeho bydliště a místa konání.


Pro více informací mě prosím kontaktujte prostřednictvím formuláře či emailu zde

jizerský podzim
6419×6419 panorama složené z 18 fotografií

nebeská klenba
15082 x 8556 panorama složené ze 48 fotografií

krkonošské hvězdolety
4014 x 4014 panorama složené z 92 fotografií